PROJELERİMİZ

Utman

Robotik kodlamaya meraklı kişilerin geliştirdiği projelerini ve paylaşımlarını güvenilir bir ortam da paylaşabileceği yine aynı uzmanlıklara sahip insanlarla bir araya gelebileceği takip ve bilgilendirme yapabileceği bir platformdur.

Platform

Robotik kodlamaya meraklı kişilerin geliştirdiği projelerini ve paylaşımlarını güvenilir bir ortam da paylaşabileceği yine aynı uzmanlıklara sahip insanlarla bir araya gelebileceği takip ve bilgilendirme yapabileceği bir platformdur.

Türkiye’de robotik yazılıma meraklı ve deneyimli insanları tanımak. İlgi çekici trend içerik ve projelerin incelenmesi. Beğendiği kullanıcıların ve projelerin takibinin yapılması. Yapılan projelerin incelenerek ilham alınması.

Gerekli durumlarda örnek kod tabanı olarak kullanılması ve kişiler arası kodlara katkılarda bulunulmasının sağlanması.

Donanım

Utman projesi kapsamında açık kaynak geliştirme kartları oluşturulmaktadır. Tamamen yerli bu kartlar ve Utman platformunun gücü ile, robotik kodlama meraklıları geniş bir kodlama ağına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşırken, istedikleri projeleri geliştirmek için ihtiyaç duydukları donanımı da hızlı ve ucuza ulaşabilecektir.

  • Türkiye’de robotik yazılıma meraklı ve deneyimli insanları tanımak.
  • İlgi çekici trend içerik ve projelerin incelenmesi.
  • Beğendiği kullanıcıların ve projelerin takibinin yapılması.
  • Yapılan projelerin incelenerek ilham alınması.
  • Gerekli durumlarda örnek kod tabanı olarak kullanılması ve kişiler arası kodlara katkılarda bulunulmasının sağlanması.

Görsel Kodlama

Kodlama platformların kod yazarların gücünü arttırmada büyük yer tutmaktadırlar. Bulut temelli, uygulamanın koşacağı donanımı tanıyan, donanımın desteklediği programlama dillerini destekleyen, donanıma ve eklenecek ilave kartlar tarafından kullanılabilecek kütüphaneleri destekleyen bir geliştirme ortamı sağlanmaktadır.

Bu sayede hem kütüphanelerin en güncel hallerini yazılımınıza eklemenizi sağlarken, tek tuşla kodlarınızı başkalarıyla paylaşmak, başkalarının yaptığı kod değişikliklerini anında takip etmek ve güvenli bir şekilde kodların saklanması sağlanmaktadır.

Entegrasyon ve Simülasyon

Robotik kodlamada ve nesnelerin interneti projelerinde tek bir donanım biraz sıkıcı gelebilir. Bu yüzden bir çok donanımın birbirleriyle etkileşerek bir görevi yerine getirmesi çok daha heyecanlı olabilir.

Utman ile ilave donanım alımı yapmadan, desteklenen donanımları sanal olarak oluşturup kodları yükleyebilirsiniz, sanal ve fiziksel donanımların birbirleriyle etkileşimini sağlayarak bir çok cihazın birlikte nasıl davrandığını simüle edebilirsiniz.

Ayrıca bu tek başına yapmak yerine başka kullanıcıların projeleri ile etkileşime geçirerek kullanıcılar arasında kilometrelerce olsa da aynı odadaymış gibi iki donanım da birlikte çalışabilmektedir.

Diğer Projelerimiz

Projelerimiz

Yeni Nesil Ağ Teknolojileri – RNA

Projelerimiz

19 Muhasebe Sistemi ERP

Projelerimiz

DROAD

Robit Teknoloji