Robit Teknoloji DIMDEX 2024 Fuarında
7 Mart 2024

DIMDEX 2024 Fuarında Türk Savunma Sanayisini Temsilen Pavilyonda Yerimizi Aldık.

 Doha – Katar’da gerçekleştirilen DIMDEX2024 fuarına katılan firmamız, Türk Savunma Sanayisi’nin önemli bir temsilcisi olarak yer aldı. 4-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte, standımızda ilk kez AZAT FPV Kamikaze Dronu sergilendi.
AA Muhabiri Göksel Yıldırım’ın standımıza ziyareti sırasında yapılan haber, AZAT’a ilgiyi artırdı.

Yeni Nesil Kamikaze Dron: AZAT

Robit Teknoloji tarafından geliştirilen AZAT FPV kamikaze dron, pilotun dronu gözlerinin önünde hissetmesini veya görmesini sağlayan bir özellik sunuyor. DIMDEX 2024’te tanıtılan AZAT, yaklaşık 2 kilogram ağırlığında olup, 800 gram faydalı yük kapasitesine sahip. 20 dakikalık havada kalma süresiyle, 2,5 kilometre menzilde kontrol edilebiliyor ve hedefine etkili bir şekilde müdahale edebiliyor.

Firmamız İş Geliştirme Direktörü Yiğit Özboyacı’nın gerçekleştirmiş olduğu röportajda, sahadaki ihtiyaçlara cevap verme yeteneğine sahip olan AZAT’ın önemini vurguladı ve ürünün özelliklerini detaylandırdı.

Türk Savunma Sanayisinde Yeni Bir Adım: FPV Dronlar

Firmamızın sahadaki ihtiyaçlardan ilham alarak geliştirdiği FPV kamikaze dron AZAT, DIMDEX 2024 fuarında dikkat çekti. AZAT’ın farklı boyutlarda ve mühimmat kullanımına olanak tanıyan 2 farklı modeli bulunuyor. Yakın gelecekte AZAT ile mühimmatlı testlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ayrıca, Kamikaze dronların güvenli ateşleme sistemlerinin geliştirilmesi için KZ Mekatronik ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzalandık. Bu iş birliği, Türk Savunma Sanayisi’nin güçlenmesine ve ülkenin güvenliğine katkı sağlayacak etkin çözümler sunmayı hedefliyor.

DIMDEX 2024 Fuarı’nda standımızı ziyaret eden önemli isimler arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, Katar Silahlı Kuvvetleri Stratejik Araştırmalar Merkezi Komutanlığı Tümgeneral Rashid Hamad Al Naimi, T.C. Doha Büyükelçisi Dr. M. Mustafa GÖKSU ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN yer aldı.

Haberlerin Detayları için; 

AZAT FPV kamikaze dron Katar’daki DIMDEX 2024’te vitrine çıktı.

Türk savunma sanayisinde FPV dron hamlesi

Anadolu Ajansı: Türk şirketleri daha etkili kamikaze dronlar için güçlerini birleştirdi

Türk şirketleri kamikazeler için güçlerini birleştirdi

Geçmiş Haberler

Robit Teknoloji